Arvutifirma Hewlett Packardi jaoks tehtud uurimus hoiatab infomaania tõusu eest - inimeste elektronkirjade ja telefonisõnumite sõltuvus liigub kasvutrendis.

Uurijad leidsid, et 62% inimesi kontrollisid tööalaseid kirju ka kodus ja puhkusereisil. Firma esindajate sõnul aitab uus tehnoloogia tõsta produktiivsust aga kasutajad peavad õppima ka arvuteid ja telefone välja lülitama.

Infomaania mõjub intelligentsusele

Inglise Psühhiaatriainstituudis (Institute of Psychiatry) läbi viidud uuring leidis, et ülemäärane tehnoloogia kasutamine alandas töötajate intelligentsust.

Nendel töötajatel, kelle tähelepanu oli pidevalt häiritud uute e-kirjade ja sissetulevate kõnede poolt, täheldati 10-punktist IQ langust - mis on kaks korda rohkem kui uuringud on leidnud olevat kanepisuitsetajatel.

Üle poolte 1100 uuringus osalejatest ütlesid, et nad vastavad alati sissetulnud e-kirjale "kohe" või vähemalt nii kiiresti kui võimalik. 21% tunnistas, et nad katkestavad ka kohtumise või koosoleku selleks, et koheselt reageerida.

Uuringu läbi viinud psühholoog doktor Glenn Wilson Londoni Ülikoolist (The University of London) rääkis briti ajalehele Daily Mail, et kontrollimatu infomaania alandab töötajate mentaalset teravust.

Tema sõnul on pidevalt oma tegevuste katkestamine e-kirjadele või sõnumitele reageerimiseks samasuguse mõjuga nagu öise une katkestamine ja kaotamine.


Allikas: BBC News