Selliseid inimesi, kes mõjuvad sulle halvasti, võib leiduda nii sinu sõprade, sugulaste kui ka töökaaslaste hulgas. Loe lähemalt, missugused on need 8 inimtüüpi, kes su elu mürgitavad.

1. Subjektiivse hinnangu andjad

Sellised inimesed omavad kõige suhtes oma arvamust. Seda ka teemade suhtes, mille osas neil puuduvad igasugused teadmised. Tegelikult neid isegi ei huvita, et nende valduses olev info on puudulik. Isegi kui üritad neile asju selgitada ning fakte tutvustada, siis enamasti
on see jutt kurtidele kõrvadele. Nende eelnevalt väljakujunenud arvamust ei kõiguta miski.
2. Kadedad inimesed

Elus on hetki, kus sul läheb võibolla mitte nii hästi kui sooviksid ning siis on oluline, et sind ümbritseksid toetavad ja armastavad kaaslased. Samas on oluline, et ka siis, kui sul läheb väga hästi, ümbritseksid sind siiralt heatahtlikud inimesed. Juhul kui sa saad edukaks, rikkaks või kuulsaks, on alati neid, kes arvavad, et see oleks pidanud hoopis nendega juhtuma ning mürgitavad sinu õnne kadeduse ja võltsi sõprusega.
3. Kontrollfriigid
Sellised inimesed ei kuula kunagi teisi, sest see pole nende meelest vajalik. Oma arust teavad nad piisavalt hästi, kuidas asjad peavad olema ja toimima. Sellised inimesed on nii koduses olukorras kui ka tööl täielikud luupainajad, kes suudavad igaühes stressi tekitada.
4. Ülbed ja ennast täis inimesed
Ülbust ja enesekindlust ei maksaks segi ajada. Enesekindlad inimesed pigem inspireerivad sind ning tunned soovi rohkem nende moodi olla. Samas ülbete inimeste seltskonnas tunned end häirituna ja isegi ebakindlana. Ülbe inimene tunneb põhjendamatult, et ta on parem kui teised ning väljendab seda oma käitumisega igal võimalikul viisil.
5. Ohvrid
On inimesi, kes süüdistavad oma ebaedus ja vigades alati kõiki teisi. Nendel on justkui võimatu midagi head ja märkimisväärset korda saata, kuna alati on kusagil keegi, kes teeb midagi just niimoodi, et vaene ohver jääb alati kannataja ja kaotaja rolli. Sellistel inimestel on komme näpuga näidata ja teisti süüd tundma panna.
6. Pessimistid
Kui inimene on pidevalt negatiivselt meelestatud ning ususb kõigist ja kõigest halvimat, siis suudab ta ka sinu positiivse energia, hea tuju ja optimismi maatasa tõmmata. Sellistelt inimestelt ei saa sa kunagi kuulda ühtegi head sõna, tunnustust või kiitust. Nad laidavad maha kõik sinu ideed ning suudavad ka kõige positiivsemas asjas leida üles mõne tõrvatilga meepotis, mille siis saab suure kella külge riputada.
7. Valetajad
Oleks ju tore, kui sind ümbritseksid inimesed, keda sa saad usaldada ja kelle peale võid alati kindel olla? Valelike inimeste puhul jääb kahtlus õhku ka siis, kui nad isegi hetkel ei valeta. Kui usaldust on korduvalt kurjasti kasutatud, siis võiksid parem vältida selliste inimestega suhtlemise ja koostöö.
8. Tagarääkijad
Inimesed, kes teistest tagaselja räägivad, kipuvad aegajalt fakte spekulatsioonidega ja kahtlustega segama ning nii tekivad kuulujutud, millel pole mingit pistmist reaalsusega. Siit on lühike tee selleni, et liikvele läheksid lausvaled ning inimestevahelised suhted saaksid rikutud.

Toimetas Katrin Oidra