"Ma olen arst, kes mõtleb kogu aeg sellele, kuidas inimene saaks end ise aidata. Muidugi mõtleb ja loodab inimene, et arstid ja meditsiin aitavad, aga kõigepealt peab inimene õppima end ise aitama," jagab oma peamist vaatenurka tervisele elukogenud seeniorarst. Dr. Levini elutöö kaks peamist teemat on: esiteks ema ja lapse kontakt ning nende õigused haiglas ja humaanne vastsündinute meditsiin; teiseks terved eluviisid ja eelkõige õige toitumine.

Doktor Adik Levini meditsiiniresümees on pediaatriaõpingud Leningradis ning seitsme aastane praktika ja teadustöö Kasahstanis. Seejärel naases ta tagasi Eestisse, kus Tallinna Lastehaigla vastsündinute osakonna juhina tegi revolutsiooni lubades esimese haiglana maailmas emadel jääda haiglaravi vajavate vastsündinute juurde. Adik Levini pikaajalist tööd pediaatrias hinnatakse väga ning 2005. aastal pälvis ta Eesti Punase Risti I klassi teenetemärgi. Tänavu lastekaitsepäeval tunnustati Õiguskantsleri Kantseleis seitsme laste huvide eest seisva organisatsiooni poolt Adik Levinit kui üht silmapaistvamat laste tervise, heaolu ja õiguste eest seisjat elutöö preemia ning tiitliga "Laste ja noorte lemmik".

Peale pikka karjääri pediaatrias on Adik Levin tegutsenud toitumisspetsialistina, kelle arvates on oluline individuaalne toitumine ja tähtsaim teadlik toitumine. Enam kui poole sajandi pikkuse arstikogemusega ning oma julgete väljaütlemiste poolest hinnatud Dr. Levin kutsub inimesi üles sügavamalt järele mõtlema, mis on tervis, milline on tervislik toit ja kuidas tervislikult elada.

Aastal 2010 ilmus Riina Lõhmuse sulest raamat "Doktor Levini tee. Humaanne meditsiin ja õige toitumine". Mullu sügisel ilmus Adik Levinilt endalt raamat "Dr. Levini tervisenõuanded. Tervisest ja toitumisest kogu perele", milles hinnatud seeniorarst käsitleb oma elutöö kahte peamist suunda: ema ja beebi suhet ning tervislikku toitumist. "Minu raamatu kaks kõige tähtsamat tõdemust on, et iga inimene saab ise ennast aidata ning see, et õigeid vastuseid meie elu ja tervise kohta saame meid ümbritsevast loodusest, mitte aga röövellikust globaliseeruva maailma turumajanduse süsteemist," ütles doktor Levin. Sel sügisel on Levinilt oodata uut, põhjalikumalt toitumistarkustele pühendatud raamatut.

Loe ka Adik Levini lugusid portaalis Alkeemia:

Kuula Adik Levinit Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!"

"Minu põlvkond on selles mõttes eriline, et me oleme näinud teist maailmasõda, stalinismi, kommunismi langemist, inimese jõudmist kosmosesse, teleka ja seejärel interneti tulekut ja eks me näe, kuhu siit edasi liigume," meenutab juubilar oma värvikat eluteed.

"Ma olen hingelt noor! Ja selle kõige eest olen muidugi väga tänulik oma abikaasale Dianale, kes on mind alati mu tegemistes toetanud ning on ka esimene kriitik minu kirjutiste puhul," rõõmustab juubilar armastava ja toetava pere üle.

Sünagoogis toimunud toredale juubelile kogunesid seeniorarsti pere ja sugulased, sõbrad ja tuttavad, mõttekaaslased, õpilased ja kolleegid.

Tänusõnu kõrgelt hinnatud revolutsiooni eest pediaatrias jagasid juubilarile Tallinna Lastehaiga pikaajaline peaarst Merike Martinson ning teised head kolleegid ja õpilased.

Kauaaegsed kolleegid - arstid Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonnast, mida doktor Adik Levin 25 aastat juhatas.

Sõbrad Imbi-Sirje ja Alti Torm - üle nelja dekaadi tõelist sõprust!

Kirjastuselt Pilgrim ilmus mullu Adik Levini esmateos "Dr. Levini tervisenõuanded. Tervisest ja toitumisest kogu perele" ning sügisel on oodata tema uut raamatut, mis keskendub põhjalikult toitumistarkustele. Juubilari õnnitlevad Tiina ja Riina Ristimets.

Oma kolleegi ja sõpra tuli õnnitlema ka arst ja terviseteemade käsitleja Evelin Ilves.

Õnnitlused avaldusid lisaks kõnedele muidugi ka lilledes.

Fotode autor Fred-Erik Kerner

Palju õnne, rõõmu, tervist, jõudu, inspiratsiooni ja pikka iga, doktor Levin! :)