Toidud hea une jaoksHea une toovad toidud, mis on rikkad magneesiumi ja B grupi vitamiinide poolest. Mõned uneeksperdid soovitavad lisandina tauriini, magneesiumi ja B6 vitamiini.

Mandlid on rikkad trüptofaani ja magneesiumi poolest, mis aitavad lihaseid lõdvesetada. Mandlis leiduvad valgud aitavad hoida veresuhkrutaseme ühtlasena magamise ajal. Proovi peotäis leotatud mandleid tunnike enne magamaminekut.

Kirsid on melatoniinirikkad. Melatoniin on kemikaal, mis kontrollib keha sisemist kella, mis reguleerib und. Kirsse soovitatakse süüa 1 tund enne magamaminekut või enne reisi kui soovitakse näiteks lennukis magama jääda.

Rahustavad teed nagu piparmündi ja kummeli tee. Kummelitees olevad aminohapped aitavad lõõgastuda ja mõjuvad kerge rahustina. Piparmünditeel on rahustav ja valuvaigistav toime. Piparmünt aitab neuroosi, unetuse ja liigse erutuvuse vastu. Kuid ära joo vahetult enne magamaminekut, muidu oled sunnitud pissihäda peale keset ööd ikkagi üles ärkama.

Köögiviljad nagu porgand, seller ja spinat sisaldavad kaltsiumi ja magneesiumi, mis alandavad vererõhku, vähendavad stressi ja rahustavad.

Banaanid on praktiliselt kooritav unerohi. Kaalium ja magneesium aitavad musklitel lõõgastuda. Banaanid sisaldavad ka aminohapet L-trüptofaani, mis on seotud 5-HTP ajus, mis vahendab serotoniini (rahustavat heaolu hormooni) ja melatoniini.

Linaseemned sisaldavad palju omega 3 aga ka omega 6 ja omega 9, mis on kõik vajalikud, et tagada hea uni. Paljud inimesed on enda jaoks avastanud, et 1 teelusikatäis jahvatatud linaseemneid toob neile suurepärase une.
Kui suhkur on ergutava, rahutuks tegeva toimega, siis mees leiduv naturaalne suhkur on rahustava ja uinutava toimega. Ravidoos on1 teelusikatäis enne magamaminekut.

Hea une nipid

Tihti on hetk enne uinumist ainuke võimalus olla omaette ja seda ära kasutades hakatakse voodisse jõudes mõtlema tagasi oma päevale ja tulevasele päevale ning analüüsitakse, kuidas ühte või teist asja teha või paremini teha. Sündmused muudkui ketravad ja ketravad peas ega lase kuidagi uinuda. Oluline oleks arvuti või teleri eest ära tulla juba mõnikümmend minutit varem, võtta aega omaette olemiseks ja lõpetada eelneva ja järgneva päeva sündmustele mõtlemine enne voodisse minekut.

Hästi aitavad ka soe vann, massaaž, rahustav muusika, päeval piisav liikumine, õhtul venitusharjutused ja mediteerimine.

Suureks abiks on ühel ja samal ajal magamaminek ja ärkamine.

Magamistuba võiks olla jahedam ja kottpime ning sealt võiks puududa televiisor, arvuti ja muud elektriseadmed, või siis võiks need vähemalt enne magamaminekut seinast välja tõmmata või hoida oma voodi juurest vähemalt 4 meetri kaugusel.

Ja veel, igaüks on oma elu superstaar, me lihtsalt unustame selle. Ja seda on vaja endale iga päev meelde tuletada, et garanteerida endale ilus uni, ilus päev ja ilus elu. Voodisse jõudes korda endale kuni uinumiseni: "Ma olen armastus, ma olen rahu, ma olen terve, ma olen tark, ma olen ilus, ma olen hea, ma olen valgus...

Allikas: Kehakeel.ee

Loe lisaks: Kuidas paremini välja puhata: alternatiivsed unetsüklid

Oled kogu aeg väsinud? Loe, milles võib olla põhjus

Kas sind ohustab stress või läbipõlemine?

Teadlased tõdevad: sageli kirkaid unenägusid kogevad inimesed ilmutavad igapäevaelus teistega võrreldes paremat läbinägelikkust