Tervislik toitumine:

1. Enne sööki näri väike jupp ingverit - iidse ajurveeda toitumistarkuse järgi paneb ingver tööle meie seedetule.

2. Söö iga kolme-nelja tunni tagant. Nii hoiad oma veresuhkru taseme stabiilsena ja muudad keha rasvapõletusmasinaks. Kujutle ainevahetust nagu lõket. Kui sa ei taha, et ta kustuks, peab kogu aeg olema paar halgu tules.

3. Ära lase end muutuda väga näljaseks. Näljasena poes käies või süües võib enesele liiga teha, sest isu on suurem, kui ta tegelikult on.

4. Eelista madala glükeemilise koormusega toite, mis viivad veresuhkru taseme aeglaselt üles - täistera pastat, rukkileiba, puuvilja, köögivilju ja täisterahelbeid.

5. Söö valke: kana, muna, kala, ube, pähkleid ja läätsi ning püüa süüa vetikaid, kääritatud soja (miso) ning võrseid ja idusid.

6. Iga kord kui tahaksid midagi magusat, võta rosinaid, datleid, kuivatatud viigimarju või värskeid puuvilju.

7. Joo vett, toorkakaopulbrist tehtud kakaod, rohelist-, ingveri- või taimeteed ning väldi musta kohvi, musta teed, alkoholi, karastus- ja energiajooke.

8. Ära üle söö ja söö aeglaselt. Nii naudid iga suutäit ja aju saab signaali täiskõhutundest 20 minutiga.

9. Püüa aru saada, kas sul on emotsionaalne või füüsiline nälg. Füüsiline nälg tuleb järk-järgult, emotsionaalne tuleb järsku. Pane endale külmkappi lõigutud puuvilju ja leotatud mandleid - enne söömist koori mandlid ära, muidu viib mandlikoor kehast liialt vedelikku välja ning leotatud mandleid on ka kergem seedida.

10. Söö asju, mis annavad mitte ainult süües, vaid ka pärast hea enesetunde. Kui armastad maiustusi, aga pärast tunned end loiult, siis parem loobu neist ja söö puuvilju.

11. Söö asju seedivuse järjekorras. Kergesti seeduvad toidud nagu puuviljad, salat ja supp enne, muud pärast.

12. Ära joo 15 minutit enne ja pool tundi pärast sööki - joomine söögi ajal teeb maomahlad laisaks.

13. Väldi säilitusainetega toiduaineid, toiduvärve, pärmiga kergitatud pagaritooteid, rafineeritud suhkrut ja valget jahu!

14. Tavalise soola asemel katsu kasutada mere- või Himaalaja soola või tamari sojakastet. Tavaline sool tekitab veresoonte lupjumist.

15. Tee vähemalt iga kolme päeva tagant endale mõnusalt suur salatiports

16. Mälu korralikult, sest maos pole hambaid.

17. Kui sa pole rahul kehakaaluga, jälgi, kas sa jood piisavalt suhkru ja kofeiinita jooke ning mida, kus ja kui palju sa tegelikult sööd.

Liikumine:

1. Vähemalt kolm-neli korda nädalas pool tundi korraga. Käi kas või jala!

2. Treenimisel võid vahele jätta ühe päeva, aga mitte kunagi kaks.

3. Pane eelmisel õhtul trenniasjad valmis ja võta need autosse kaasa, et saaksid kohe pärast tööd trenni minna, siis sa ei tule vahepeal koju ega saa järele anda kiusatusele sohvale jäädagi.

4. Vali endale sobiv treenimisviis - ujumine, tantsimine, jalutamine, jooga, jõusaal .... Ja tee trenn endale mõnusaks. Kuula oma muusikat, käi trennis kohas, kus on mõnus saun või kui sulle meeldib loodus, siis jaluta, rulluisuta, suusata.

5. Liigu jalgsi igal võimalikul juhul ja kasuta ära need olukorrad, kus pole vaja spetsiaalseid trenniriideid - kasuta töö juures lifti asemel treppi, pargi kaubanduskeskusest 100 sammu kaugusele.

6. Ole rohkem õues, eriti kui päike paistab - nii tangid D-vitamiini.

7. Jälgi oma enesetunnet. End väsinuna tundes ei viitsi ju liigutada; siis aitab, kui endale meenutada - liikumisest saamegi energiat.

Hea võimalus pakkuda omale tervislikku eluviisi täis päev saabub õige. Nimelt toimub 12. märtsil KultuuriKatlas Elustiilipäev. Tegemist on heaolule ja terviklikule eluviisile pühendatud päevaga, mil toimuvad erinevad loengud ning joogatunnid. Lisaks on kõigile tasuta avatud heaolumess, kus müügil hingepaitavad tooted.

Elustiilipäevast lähemalt: www.joogafestival.ee/elustiilipaev

Piletid saadaval Piletilevis.