Liis Orav raamatust "Toida oma tervist. Haiguste ennetamine ja tervise taastamine õige toiduvaliku ja loodusraviga"

"Selleks et olla õnnelik ja terve, peab inimene õigesti mõtlema, õigesti hingama, õigesti toituma ja küllaldaselt liikuma, on öelnud Gunnar Aarma. Seda, et tervis sõltub meie oma valikutest, kinnitavad ka tüviraku-uuringud ja epigeneetika. Aastakümneid ilma teinud geneetiline determinism vajub järjest sügavamale ajaloo unustusehõlma. Samas on ravimikeskne meditsiin külvanud paljudesse usu, et terviseprobleeme on võimalik seljatada ka elustiilis muudatusi tegemata. Sul on palavik - võta palavikualandajat, kolesterool on kõrge - haara kolesterooliravim, kannatad kõrvetiste ja refluksi käes - viska põske maohappe pärssija ... ja elu on jälle ilus!" arutleb autor Liis Orav.

"On tõsi, et toit on vaid osa õnne ja tervise grandioossest puslest, samas on see aga üks kiiremaid ja kergemini kontrollitavaid võimalusi põhjaliku restardi tegemiseks kehas. Kui võrdleme haigust sõjaga, on immuunsüsteem meie armee, toit aga relvad ja laskemoon. Vangistatud armee, roostes relvade ja olematu laskemoonaga on sõda pea võimatu võita ... Tervel on tuhat unistust, haigel ainult üks, ütleb rahvatarkus. Haiguse lävel seistes on lihtsam tagasi pöörduda, kui hiljem konarlikku rada pidi, tõvest laastatuna valguse poole rühkida. Usalda oma keha ja austa tema sõnumeid! Toida oma tervist!" soovitab autor.

Loe katkendit raamatust: Alkeemia lugemisnurk. Tervistavad toitumissoovitused depressiooni ja ärevushäirete korral

Toidu ravivõime ning energeetilise tähtsuse teadvustamiseni jõudis raamatu autor Liis Orav läbi isikliku valusa kogemuse. Ta usub, et loodusliku toidu, informeeritud valikute, hea energia ning positiivse suhtumisega on võimalik mägesid liigutada. Liis Orav on lõpetanud Annely Sootsi Tervisekooli ning täiendanud end kodu- ja välismaal loodusravi, nutrigenoomika ja biomeditsiini vallas.

Loe ka tema lugusid Toitumisnõustaja Liis Orav: ideaalset menüüd ei ole olemas!, Toitumisnõustaja Liis Orava soovitused luu- ja liigesehaiguste leevendamiseks, "Lõpetage peenutsemine, me oleme eluaeg nii söönud ..." ei pea enam paika!, Pärmseene vohamine ja mis kandidoosi puhul menüüsse ei sobi, Hingamisraskused ja astma: milliseid toite vältida ja mis toob leevendust?

Vaata lisa raamatu "Toida oma tervist" kohta kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Kuula Liis Oravat Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!" rääkimas tervisest ja toitumisest - 1. osa ja 2. osa

Alkeemia galeriidel aitab teostuda Fotoluks - vaata fotomaailma võimalusi www.fotoluks.ee