1. Esimesena tekib pingete mõjul maksa stagnatsioon. Vere ja teiste kehavedelike liikumine on häiritud, võivad tekkida tursed, pinged roidekaare piirkonnas, kaelas, kuklas jne. Kuna vere liikumine on häiritud, siis lähevad paljud toksiinid taas ringlusse põhjustades sellega nahahaigusi, nagu aknet, ekseemi, psoriaasi, allergiaid jne.

2. Kui ülekuumenemine jätkub, muutuvad pinged maksas järjest suuremaks. Kuna kuumus tõuseb üles, siis võivad tekkida probleemid keha ülaosas ja peas. Ilmnevad peavalud, migreen, peapööritus ja tõuseb vererõhk. Nüüd on inimene juba kergesti ärrituv, tujukas ja tal võivad esineda vihahood.

3. Nüüd on tekkinud kehas vere ja kehavedelike puudus, kuumus on ära aurustanud keha normaalse niiskuse. Nahk ja silmad kuivavad ja maomahl muutub happelisemaks. Vere hulk neerudes väheneb ning võivad tekkida liiv, neerukivid või sapipõies sapikivid. Veri läheb paksemaks, suureneb hüübivus ja tekib trombioht.

4. Viimases maksa ülekuumenemise staadiumis tekib nö sisemine tuul. Tormilised protsessid maksas on nüüd vaibunud, kuid vee ainevahetus organismis on tugevasti kannatada saanud. Sümptomitest esinevad nüüd jäsemete ja lihaste värisemine, krambid, vererõhk hüpleb. Valud rändavad ühest kohast teise. Võivad tekkida haigused, nagu insult, infarkt, kooma, epilepsia, halvatus, vaimsed häired.

Pea iga inimene, kellel on juba südame funktsoon nõrgenenud, on teinud läbi perioodi, kus tema maks on olnud pikka aega üle koormatud.

Maksa töö häirete peamine põhjus on liigsed ambitsioonid ja liiga palju soove (võim, kuulsus, raha, delikatessid, seks jne). Kõik need soovid panevad meid liigselt sööma, andes jõudu stressile. Kuid kõige tähtsam on siiski emotsionaalsete soovide kompleksi mõju, nagu ahnus, viha, leppimatus ja kadedus. Lahendamata probleemid ja emotsionaalsed pinged säilitatakse maksas kui liigsed jäägid.

Kuidas traditsioonilise Hiina Meditsiini järgi saab diagnoosida südame tervise häireid ja millised on sümptomid ja alternatiivsed diagnostikameetodid, sellest räägib dr Heino Tiik lähemalt tervise ja teraapiate suvekoolis "Inimese vägi ja looduse jõud" 11.-13. augustil Sänna Kultuurimõisas, lähem info SIIN.

Teksti allikas: Heino Tiik "Nõela vägi"

Toimetanud: Anneli Sirp

Loe lisaks: Kevadine suurpuhastus kehas: parimad looduslikud vahendid maksa puhastamiseks ja keha turgutamiseks

Puhasta oma organism kahjulikest keskkonnamürkidest