Kui Kuu on parasjagu Maale lähimas punktis ehk perigees, ühtlasi täiskuufaasis ning oma orbiidil jõudnud parasjagu teisele poole Maad Päikese vastu ja peegeldab selle valgust, ongi tulemuseks superkuu. Ning kuna tegemist on juba teise täiskuuga sellel kalendrikuul, siis kutsutakse sellist Kuud siniseks. See pole aga veel kõik! Kuna toimumas on ka kuuvarjutus, kus Maa jääb Kuu ja Päikese vahele ning blokeerib Kuule langevat valgust, siis kutsutakse seda verekuuks. Seega üsna haruldane kombinatsioon, mida sai viimati näha 31. märtsil 1866. aastal.

Täiskuu tipphetk on 31. jaanuaril kell 15.28 ning Kuu asub siis Lõvi märgis. Lõvi sodiaagimärgi Kuu aitab meelerännakul avastada, kuhu suunas sinu sisemine valgus sind sel aastal suunab, nii et leia aega, et mediteerida oma visioonide üle. Lisaks on nüüd on käes aeg särada oma sisemist valgust maailmale.

Lõvi annab meile tunnetuse oma sügavamast olemusest, mida me võiksime ja peaksime väljendama mingil viisil läbi oma loomingulisuse. Avaldub inimese unikaalsus ja selle säramine on soositud. Lõvi kuninglik olemus nõuab väljendamist sellisel kujul, mis näitaks maailmale, millest me tehtud oleme - millised on meie unistused ja lootused ning kuidas me neid täide viime. Ja üldiselt teeme me seda kõike läbi loomingulise eneseväljendamise. Täiskuu Lõvi tähemärgis annab meile võimalused, kuidas oma andeid teistega jagada - oma sära, visioone ja loovust.

Lõvi kutsub meid koju oma sisemisse kuningriiki ning inspireerib taas oma sisemaailma valitsemist enda kätesse võtma. Millist rolli sa mängid praegu oma elu näitelaval? Millistele kompromissidele sa oled läinud, mille tõttu sinu sisemine sära ja valgus on tuhmunud? Mille tõttu on kuhtunud sinu loomingulisus? Kui need küsimused on sinu elus aktuaalsed, siis täna on suurepärane aeg nende üle mõtiskleda, sest taevased mustrid soosivad vastuste saamist. Sinu loomulik sisemine valgus on võimas ja sellega taasühendumine võib aidata sul meenutada ja avastada, kus sa oma elus pole parasjagu enda suhtes täielikult aus olnud ning vajalike muutusi ellu viia.

Kuna toimub ka kuuvarjutus, siis on oodata ka üllatusi. Need võivad olla nii positiivsed kui negatiivsed. Kuuvarjutus võimendab energiaid ning sellest tulenevalt võid tunda, et oled kui muutuste keerises. Esineda võivad vastakad tunded, võid tunda väsimust, pettumust, käegalöömist, kuid on võimalik ka see, et tunned just suurt energiavoolu ja toetahet. See oleneb kõik sellest, milline on sinu vastuvõtlikkus ja tundlikkus, millised teemad on sinu elus aktiivsed, millest peaksid vabanema või mille järele hoopis käe sirutama. Jälgi ennast ja oma tundeid. Ära satu paanikasse, kui tunned end halvasti või imelikult. Lihtsalt anna endale aru, et tegu on Kuu mõjudega ning parim, mida sa teha saad, on püüda ennast ja teisi mõista. Võta endale aega puhkamiseks, mõtisklemiseks, tunnetamiseks ja meele rahustamiseks. Mida suurem on sinu sisemine tasakaal, seda õigemaid otsuseid suudad ka teha.

Kuuvarjutuse aeg toob pea alati kaasa sündmusi, mis on nö saatuslikud kohtumised ja uskumatud kokkusattumused. Pane nüüd tähele, mis sinu ümber toimub ja võta sulle saadetud märke tõsiselt. Kuuvarjutuse ajal mõjuvad lisaks Kuu energiatele ka Maa energiad, mis lisavad kogu vaatemängule täiuslikkust. Kuna nii Kuu kui ka Maa esindavad mõlemad naiselikke energiaid, siis on praegu suurepärane teha naiselikkuse, armastuse ja sensuaalsusega seotud rituaale.

Seekordse täiskuu ajal tasub olla tähelepanelik ka tervise osas. Lõvi märgi Kuu ajal on võimalik igasugused liigsest pingutamisest ja stressist tulenevad tervisemured, kuna soovitakse olla kõigist parem ja välja paista oma saavutustega. Tasuks hoida ka selga ja südant. Hea aeg on tegeleda oma päikesepõimiku tasakaalustamisega läbi meditatsiooni.

Täna on hea aeg ka praktiliseks maagiaks. Tee näiteks maagilist täiskuu rituaali, mis toob sulle rikkuse ja külluse, või tee maagilist puhastusrituaali ja vabane mittevajalikust, vabasta end mineviku taagast ja sellest, mis sind enam ei teeni, vaata viite maagilist toimingut täiskuuajaks, puhasta ja lae oma kristalle uue energiaga.

Toimetas: Katrin Oidra

Loe lisaks: NÄDALA TAROSKOOP | Alanud nädal raputab sind mugavustsoonist korralikult välja

Nädala energiad 29.01 - 04.02 | Jõuliselt kerkib esile vabaduse teema

Raha ja vaimsus | Mida tähendab see, kui leiad maast raha?