Thelonious Monk on kord öelnud: "Geenius on see, kes on kõige rohkem enda moodi".

Valmis olemise ja ette valmistatud olemise vahel on üks fundamentaalne erinevus. Oleme rohkem ette valmistatud kui arvame. Valmis me ilmselt pole ja me ei saagi valmis olla, kui teeme midagi väärtuslikku. Sest me teeme alati parimat tööd ja kasutame oma olukorda, enne kui me valmis oleme.

Tavaliselt mõtleme sõnadega, et "nüüd on sinu kord", et sinu kord on olla väljavalitu, olla see, kes sobib kuhugi mujale, kui keegi teine. Väljendi "sinu kord" teine mudel on aga olla selline inimene, kes muudab ise midagi. Elon Musk on öelnud: "Saatus on meie kätes. Kui me edu ei saavuta on see meie endi viga".

Vahest on kõige jaoks parem lihtsalt liikuda. Liikuda hästi ja olla suuremeelne. Liikuda edasi ja olla valmis elama pingega. Liikuda edasi ja tee peal õppida. Võidab see, kes kõige rohkem läbi kukub. Sest selleks, et muudkui läbi kukkuda, pead sa olema küllalt hea, et edasi mängida.

Meie kõige turvalisemad unistused on need, mil pole lootustki täide minna. Superman on turvaline valik, sest keegi meist ei saa iialgi selleks ega pea pilvelõhkujast alla hüppama.

Paljud inimesed kardavad teisitimõtlejaid, tõerääkijaid, kes näeb maailma sellisena nagu see on, ja hoolib sellest nii palju, et julgeb asju muuta.

Enamasti ei osata midagi pihta hakata inimesega, kes on niivõrd motiveeritud, et taipab rikkis eskalaatorilt maha astuda.

Monica Hardy sõnastab selle nii: "Märka, unista, võta ühendust, tegutse."

Me ei märka, sest kiirustame kiirustamise nimel. Me ei unista, sest unistamine eeldab, et me riskiksime oma unistuste täitumisega. Ma ei võta ühendust, sest meid võidakse tagasi tõrjuda. Ja me ei tegutse, sest me ei ole märganud, unistanud ega ühendust võtnud.

Kui sa hoolid nii palju, et oled valmis riskima läbikukkumisega, siis vali erakordne töö. Kui sa hoolid niipalju, et teha erakordset tööd, siis vali risk läbi kukkuda.

"Hirmus pole mitte pauk, vaid selle ootamine."- Albert Hitchcock

Autor: Kätlin Küünemäe