Kuidas te selgitaksite tantra olemust inimesele, kes kuuleb sellest esimest korda?

Lin: "Tantra on iidne teadvuse avardamise ja eneseni jõudmise praktika. Jõudmine teadmiseni, et oleme oma elu loojad. Kui selle mõistmiseni jõuad, on su loomisvõime lõputu."

Aaron: "Tantra seob, ühendab eksistentsi üheks tervikuks. Inimesed satuvad tihti segadusse, arvates, et tantra puhul on tegemist seksiga. Tantra ei õpeta seksi, see lihtsalt ei välista seda. Tantra on elu, tantra on armastus.

Neile, kes alustavad oma tantra-teekonda, soovitan hoida avatud meelt. Hakka panema tähele, mis toimub su sees, erinevates piirkondades kehas; pane tähele tundeid, mida võib-olla oled harjunud kõrvale lükkama. Meie inimkehal on neli tugevat keskust - mõistus ja intellekt, süda, emotsionaalkeha (kõhupiirkond) ja seksuaalkeskus. Nendel neljal piirkonnal on on tihti täiesti erinevad viisid meiega igapäevaselt suhtlemiseks. Tantra praktikaid ja põhimõtteid omaks võttes saame hakata nende keskuste tõde avastama, et kogeda rohkem armastust, rõõmu ja vabadust."

Mida soovitada inimesle, kes alles alustab oma tantrateed?

Aaron: "Kõige olulisem omadus tantra-teekonna alustamiseks on soov avaneda ja teadmatusse suunduda. Meie mõistusele meeldib eluteekonda kontrollida; tantra aitab mõistust südamega tasakaalus hoida".

Lin: "Mina lisaksin, et ära loe ainult raamatuid - tantra on kehaline praktika. Külasta tantraterapeuti või osale töötubades, kursustel ja festivalidel, et kogemusi saada ning ise harjutama hakata."

Mis on olnud teie suurim väljakutse tantrateel?

Aaron: "Mulle tundub, et ainuke viis tantrateed käia on olla aus endaga ja teistega. Tõeliselt oma soove kuulates, emotsioone tunnistades, mitte neid varjates või alla surudes. Tantra lubab inimestel endaga ja üksteisega täiesti aus olla. Kui õppisin endaga täiesti aus olema, muutus ka teistega aus olemine palju lihtsamaks. Ausus, läbipaistvus, emotsionaalne intelligentsus ja tõelisus on saanud tugipunktideks, millele toetudes olen väljakutsetest või eraldatuse illusioonidest läbi liikunud."

Lin: "Minu peamine väljakutse on olnud usaldama õppimine. Kui tantramaailma ukse avasin, mõistsin, et minu ees seisab võimas jõud. Selle peale kohtusin kahtlusega - ''see ei saa kõik nii lihtne olla', aga praktiseerimine on mulle kindluse andnud."

Kõik inimesed sooviksid lihtsalt ja kergelt oma unistusi siia maailma luua. Kuidas seda teha?

Lin: " Kõik sai mul alguse lapsepõlvest - ema ütles mulle alati, et olen ise elu looja ja et kõik mu unistused võivad ning saavadki teoks kui tahan. Üsna varakult hakkasin katsetama erinevate manifesteerimistehnikatega, et soove täide viia. Minust sai meister-manifesteerija; õppisin, kuidas mitte sattuda lõksu, kuhu inimesed tihti satuvad - manifesteerides kutsume esile neid asju, mida ei taha. Pärast aastastepikkust õppimist olen leidnud meetodid ja tehnikad, mis aitavad kiiremini, selgemini ja otsesemalt manifesteerida."

Aaron: "Meie unistused ja soovid on toit meie hingele, kes soovib pidevalt kasvada. Unistused on selleks, et tulevikku luua - kui soovime midagi erinevat sellest, mis meil praegu on. Üks peamisi võtmeid manifesteerimiseks on täielikult armumine enda praegusesse ellu. See saab paljudele inimestele takistuseks - vaatame pidevalt tulevikku, proijtseerides sinna fantaasiad, lootuses, et see loob elu, mis on praegusest parem. Ma ei ütle, et unistama ei peaks, aga peame õppima armastama oma elu täielikult täpselt sellisena, nagu see on. Kuni me ei suuda enda elu praeguses hetkes aktsepteerida, ei ole me võimelised uut ja paremat looma. Siin saabki kasutada seksuaalenergiat - kui loome unistusi neutraalsest ja tasakaalustatud kohast, ilma uskumuseta, et 'elu on parem, siis kui...' ning kaasame siis loomisprotsessi seksuaalenergia, aktiveerib see kogu meie olemuse ja rakendab kogupotentsiaali. Kui elujõud aktiveerub, toimub loomine. Kui häälestume enda seksuaalkeskusest ja südamest loomisele, toimuvad imelised ärkamised ja hinge tõega joondumised."

Mis on kõige olulisem seksuaalenergiaga manifisteerimise juures?

Lin: "Näidata inimestele, et kõik on seksuaalenergia. Mitte ainult genitaalidevaheline kokkupuude vaid kõik maailma loodu on seksuaalenergia ehk eluenergia. Eluenergia iseeneses on ilma kuju ja värvita ning omab kõikehõlmavat potentsiaali. Kui seda mõistame ja hakkame selle energiaga töötama, muutub manifesteerimine meie jaoks väga lihtsaks."

Aaron: "Selle protsessi juures on kõige olulisem kõigepealt tundma õppida seksuaalenergiat. Tavamaailmas on seksuaalenergia ümbritsetud kihtide kaupa süütunnete, häbi, religioosse kasvatuse ja ühiskondlike reeglitega. See teema on tugevalt varjatud ja on samas teema, millest kõik rääkida igatsevad. Siiski kardavad inimesed seksuaalsust väljendada. Seksuaalenergia on juhtiv jõud nii paljude meie igapäevaste tegude ja valikute taga. Ühiskond mõistab hukka paljusid, kes on täielikult enda seksuaalsuses kohal. Seetõttu on esimesi samme seksuaalenergia abil manifesteerimisel lahti laskmine häbist, süütundest ja kõikidest lugudest, mida endale seksuaalsusega seoses jutustame. Kui kehal on rohkem ruumi, et tunda kogu oma olemust, saab loomine toimuda."

Millised on teie töötoad, mida seal konkreetselt õpetatakse?

Aaron: "Töötubadesse on oodatud inimesed, kes otsivad, janunevad millegi sügavama järele. Kui leiad end ikka ja jälle samadest mustritest ning tunned, et elu on tühi või mõttetu; kui otsid vaimset täitumist, soovid enda seksuaalenergiat tundma ja kasutama õppida ning tunned, et su suhted vajavad sügavamat tasandit, on töötoad sinu jaoks. Kuni inimene õpib täielikult inimkogemust valdama ja enda elu kingitusi avastama, on väga keeruline olla eluterves suhtes. Esimene suhe on alati iseendaga.

Töötubades õpid:

  • kuidas enda südant tantra ja püha seksuaalsuse abil äratada
  • tundma mehelikku ja naiselikku vastaspoolt ning kuidas luua ja hoida ligitõmbavust ja omavahelist keemiat
  • kuidas aktiveerida oma seksuaalenergiat ning rakendada seda oma unistuste elu loomisel
  • vabastama vanu hüljatuse, tõrjutuse ja lähedusehirmu mustreid
  • enda hirme kasutama enda väes olemiseks
  • valima südamest otsuseid langetama
  • kogema, mida tähendab enda emotsionaalkeha väljendada, mitte seda vaigistada. Teeme seda häälestumise ja haavatav olemise abil, et olla täielikult kohal enda naudingus ja kohalolus.
  • lihtsaid igapäevapraktikaid, et luua ja ligi tõmmata tõelist küllust
  • vabastama enda hirmu, et ma pole piisav ning leidma enda sisemist jõudu
  • kogema rohkem rõõmu, armastust ja vabadust kõikides eluvaldkondades


Igal päeval antakse sulle valik: armastus või hirm. Tule avasta, milline võib elu olla, kui valid armastuse, rõõmu ja sügavama tähendusega elu elamise. See on sinu elu ning võid seda elada kuidas iganes soovid; õppides paremini inimkogemust juhtima, saad luua enda unistuste elu, seda protsessi täielikult nautides. Ootame sinuga kohtumist!

Kursus: "Manifisteerimine seksuaalenergiaga" 12.-13. Juuli 2019 Tallinnas

Fotodel Aarin Kleinerman ja Lin Holmquist, fotod: erakogu